Jeśli masz uczniów, którzy w tym roku przystąpią do Big Challenge po raz pierwszy, na pewno poniższe instrukcje będą dla nich przydatne.

Konkurs online składa się z trzech części (poza testem), w których prosimy uczniów o wprowadzenie danych lub informujemy o tym, co za chwilę nastąpi:

I- Część pierwsza: wstęp, czyli tam gdzie uczniowie muszą coś zaznaczyć, wybrać z listy, wpisać ręcznie, etc... Nasze sugestie na tę część:

1) uprzedzić dzieci, że tam gdzie informacje trzeba wybrać z listy, muszą to zrobić po kolei, tak jak się wyświetla (na przykład: województwo, miasto, szkołę);

2) przy wpisywaniu daty urodzenia należy wybrać z listy po kolei: dzień/miesiąc/rok;

3) uprzedzić dzieci, który poziom testu mają dla siebie wybrać: na liście wyboru zobaczą Level 1, Level 2, Level 3, etc... (wszystkie poziomy, które podałeś nam w zgłoszeniu).

II- Część druga: krótki poradnik, w którym wyjaśniamy jak wygląda nawigacja po konkursowej stronie; obejrzenie poradnika jest obowiązkowe, uczniowie przechodzą do kolejnych ekranów strzałką po prawej stronie; po obejrzeniu ostatniego ekranu, pojawi się okienko uprzedzające o teście: jeśli uczeń kliknie w "rozpocznij test", to otwiera się część konkursowa i od tego momentu liczymy 45 min

III- Część trzecia: zakończenie; każdy może samodzielnie zakończyć test przed upływem 45 minut, wystarczy kliknąć w przycisk "zakończ"; jeśli uczeń z niego skorzysta, pojawi się informacja, którą musi potwierdzić (OK-koniec, Anuluj-powrót do pytań).

Poniżej zrzuty ekranu ilustrujące krok po kroku dla wszystkich części:

I-Część pierwsza: Wstęp

 

 

II-Część druga: Poradnik

 

 

III - Część trzecia: Zakończenie