The CLASS Challenge jest wydarzeniem niezależnym od konkursu The Big Challenge. Jest dostępne w aplikacji PLAY dla wszystkich uczniów zapisanych do Zadań klasowych (wykupione licencje).


Jest to nowe narzędzie motywacyjne, które angażuje całą klasę. Uczniowie grają razem w The Big Challenge PLAY we wskazanym przez nas okresie. Wszystkie punkty zdobyte indywidualnie przez każdego ucznia są również wliczane do punktów klasowych.


Wydarzenie ma na celu zmobilizowanie uczniów wokół wspólnego celu, zmotywowanie do regularnych ćwiczeń i dzięki temu: progresji w angielskim. Wszyscy uczniowie mają równe szanse a każdy z nich swoją indywidualną pracą przyczynia się do sukcesu grupy. Uczniowie wzajemnie się motywują, aby uzyskać jak najlepszy wynik swojej klasy.


W wydarzeniu nie ma ocen końcowych. W zależności od liczby zdobytych punktów, klasy trafią do adekwatnych lig, które będą stale aktualizowane w trakcie gry.


Wszystko, co nauczyciel musi zrobić, to zarejestrować klasy i zaprosić uczniów do gry. Następnie uczniowie grają samodzielnie, bez interwencji nauczyciela, dzięki czemu jest to idealne narzędzie do motywowania klasy bez dodatkowej pracy.